Instalacje CO Wrocław - Aquagaz

Nasza firma z Wrocławia wykonuje kompleksowe instalacje centralnego ogrzewania w lokalach i budynkach mieszkaniowych. Wykonujemy instalacje kotłów bazujących na różnych rodzajach paliw, m. in. gaz ziemny, propan-butan oraz paliwa stałe. Instalacje CO wykonujemy od podstaw. Pracę rozpoczynamy od wykonania kompletnej instalacji rurowej. Kolejnym krokiem jest montaż grzejników, a następnie dokonujemy instalacji kotła w wyznaczonym miejscu. Bazujemy na instalacjach z tworzyw sztucznych PEX AL PEX (10 lat gwarancji). Charakteryzują się one wysoką trwałością, szacuje się że mogą pracować 100 lat. Wśród ogrzewania grzejnikowego polecamy producentów:

  • Viessmann
  • Purmo
  • Brugman

Montaż instalacji centralnego ogrzewania

Nasza firma oferuje swoim klientom profesjonalną usługę, jaką jest montaż instalacji CO w różnych budynkach mieszkalnych i lokalach. W naszej ofercie dostępne są systemy bazujące na różnych rodzajach paliwa. Oferujemy również montaż ogrzewania podłogowego, a także zajmujemy się wykonywaniem i instalacją kominków z płaszczem wodnym. Montaż instalacji centralnego ogrzewania oferowany przez naszą firmę jest wykonywany bardzo dokładnie oraz z wykorzystaniem specjalistycznego, nowoczesnego wyposażenia. Wykonane przez nas instalacje CO są bardzo trwałe, bezpieczne oraz charakteryzują się wydajną pracą.

Montaż, instalacja kotłów CO

Kolejną ważną usługą oferowaną przez naszą firmę jest instalacja kotłów CO. W naszej ofercie można znaleźć kotły przystosowane do spalania różnych rodzajów paliw ciekłych, stałych czy też gazowych. Oferowany przez nas montaż kotłów CO obejmuje również pomiary szczelności i kontrolę całej instalacji pod względem wydajności i bezpieczeństwa stosowania. Montaż pieca CO jest czynnością wykonywaną przez doświadczonych fachowców, więc klient może mieć pewność, że zostanie ona wykonana szybko oraz dokładnie. Nasza firma zajmuje się również fachowymi usługami z zakresu remontowania oraz modernizacji kotłowni.

Montaż ogrzewania podłogowego Wrocław

Poza tradycyjnymi instalacjami grzewczymi, specjalizujemy się także w systemach i montażu ogrzewania podłogowego i ściennego. Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym. System ogrzewania pomieszczenia różni się od tradycyjnego ogrzewania „grzejnikowego” – centralnego ogrzewania, które w dużym stopniu bazuje na konwekcji, czyli ogrzewaniu powietrza. System ogrzewania podłogowego ogrzewa posadzkę i zamontowaną na niej podłogę (płytki, panele, wykładzina), ta z kolei przenosi ciepło do pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą montażu podłogówki jest możliwość pracy przy niższej temperaturze wody w układzie. Pozwala to na obniżenie temperatury kotła. Możliwe jest także stosowanie ogrzewania podłogowego i tradycyjnego jednocześnie, jednak wpływa to na złożoność instalacji CO. Montaż podłogówki posiada także inne zalety. Pierwszą z nich jest na pewno estetyka. Zainstalowany w pomieszczeniu grzejnik negatywnie wpływa na estetykę pomieszczenia i ogranicza znacząco miejsce do zagospodarowania. Kolejnym atutem ogrzewania podłogowego jest zmniejszona cyrkulacja powietrza, co wpływa na obniżenie ilości kurzu w pomieszczeniu.

Instalacja CO – automatyzacja systemów centralnego ogrzewania

Oferta naszej firmy, to także instalacja automatyki do sterowania instalacją centralnego ogrzewania. Oferujemy montaż sterowania pogodowego, które reguluje pracę całego układu w zależności od panujących warunków pogodowych na zewnątrz. Najważniejszym elementem sterowania pogodowego jest czujnik temperatury zewnętrznej. Jest ona punktem wyjścia, dla której układ automatyki dobiera optymalną temperaturę w układzie. Kluczowym założeniem sterowania pogodowego jest obniżanie temperatury w układzie przy wyższych temperaturach zewnętrznych i podwyższanie temperatury w układzie w przypadku obniżania temperatury zewnętrznej. Zaletą stosowania sterowania pogodowego jest optymalne dostosowanie temperatury w układzie do temperatury na zewnątrz (na podstawie krzywej grzewczej). Pozwala to na obniżenie temperatury w układzie w ciągu dnia, gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa.

Kominki z płaszczem wodnym lub z dystrybucją gorącego powietrza DGP

Kominek z płaszczem wodnym, to tradycyjny kominek wzbogacony o funkcję zasilania tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania. Może także ogrzewać wodę użytkową. Kominki z płaszczem wodnym są zasilane drewnem, więc generowane przez nie ciepło jest stosunkowo tanie. Odpowiednio dobrany kominek jest w stanie skutecznie ogrzać dom o powierzchni nawet 300m2. Minusem ich stosowania jest potrzeba częstego dokładania drewna, co wpływa na bardzo krótką autonomię pracy kominka. Kominki z płaszczem wodnym mogą być stosowane jako główne źródło zasilania centralnego ogrzewania lub mogą być stosowane jako źródło wspomagające dla istniejącej instalacji zasilanej gazem, olejem opałowym lub paliwem stałym. Zastosowanie kominka jako źródła zasilania dodatkowego nie wpływa negatywnie na prace układu w momencie nieobecności domowników. Współpracę 2 układów zasilania centralnego ogrzewania (kominek i zasilanie konwencjonalne) warto wspomóc odpowiednią automatyką, która pozwoli na przełączenie zasilania między dwoma układami (w przypadku wygaszenia kominka, system przełączy się na zasilanie konwencjonalne). Instalacje kominkowe z płaszczem wodnym są świetnym rozwiązaniem, które pozwala na wykorzystanie estetycznego i nowoczesnego ogrzewania kominkowego do zasilania instalacji centralnego ogrzewania i wody użytkowej. Należy jednak pamiętać, że przy tego typu instalacjach należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, które oparte musi być na zabezpieczeniach systemowych (naczynie zbiorcze, materiał żaroodporny, przestrzeń potrzebna do cyrkulacji powietrza, itp.).

Ogrzewanie nadmuchowe, nagrzewnice wodne

Ogrzewanie nadmuchowe jest często wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń o dużej kubaturze. Pomieszczenie ogrzewane jest za pomocą strumienia ciepłego powietrza. Sam sposób działania nagrzewnicy wodnej jest bardzo prosty, powietrze jest zasysane przez wentylator, który kieruje strugę powietrza na wymiennik ciepła przez który przepływa czynnik grzewczy. Powietrze zostaje ogrzane przez wymiennik i zostaje wdmuchane do pomieszczenia.

Montaż, modernizacja, remont, serwis kotłowni- ogrzewanie gazem, olejem i paliwami stałymi

Ogrzewanie gazem i olejem

Nasza firma wykonuje profesjonalny serwis, modernizację, remont oraz montaż kotłowni gazowych, olejowych, CO. W tym wymiarze preferujemy rozwiązania oparte na technice kondensacyjnej kotłów firmy Viessmann. Odpowiedni dobór automatyki oraz niskotemperaturowego systemu ogrzewania (ogrzewanie podłogowe oraz ścienne) zapewnia niższe koszty ogrzewania o ok. 30% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań opartych na wysokim parametrze pracy czynnika grzewczego.

Ogrzewanie paliwami stałymi

W naszej ofercie znajduje się również montaż i modernizacja kotłowni na paliwa stałe, dzieki dobraniu odpowiednich elementów automatyki oraz podzespołów instalacji takich jak wymienniki płytowe, sprzegła hydrauliczne, bufory magazynujące ciepło, czy zawory mieszające możliwa jest oszczędniejsza praca całego systemu ogrzewania. Proponowane przez nas rozwiązania zapewniają odpowiednie obniżenie temperatury pracy czynnika grzewczego względem żródła ciepła, dzięki czemu możemy uniknąć przegrzewania pomieszczeń, co znacznie podnosi komfort cieplny.

Nasza firma wykonuje centralne ogrzewanie od wielu lat i posiada bogate doświadczenie w zakresie montażu systemów kominkowych z płaszczem wodnym oraz DGP, dlatego zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia naszej oferty na montaż kompletnej instalacji.